هرگاه صحبت از دکوراسیون یک فضا می شود اغلب یکی از مهمترین عناصر اتاق فراموش می شود که آن پرده پنجره است.اغلب مردم پرده را پس از طراحی خریداری می کنند و در هنگام طراحی به نوع آن توجهی ندارند.مشکل این کار این است که پرده پنجره نقشی اساسی در طراحی دارد و می تواند در تصمیم گیری در مورد دکوراسیون اتاق موثر باشد.انتخاب یک پرده مناسب به طرز فوق العاده ای مشکل است. اگر طرح یا رنگ اشتباهی انتخاب کنید می تواند در همه طراحی شما تاثیر بد بگذارد.انتخاب بهترین پرده به خود شما بستگی دارد که می خواهید فضایتان چه شکل به نظر برسد و یا هدف طراح شما از دکوراسیون فضای شما چیست.در ادامه با ما همراه باشید تا چند ویژگی از انتخاب پرده را برای شما بیان کنیم.

پرده های متفاوت برای فضای های متفاوت

در حقیقت یک اشتباهی که اکثر مردم انجام می دهند این است که برای فضاهای مختلف خانه شان یک نوع پرده انتخاب می کنند و بنظرشان یک پرده برای همه اتاق ها مناسب است. اما حقیقت این است که فضا های با دکوراسیون متفاوت پرده های متفاوتی نیز باید داشته باشند . مگر این که شما بخواهید برای فضایی باز و بدون دیوار پرده انتخاب کنید . در غیر این صورت ویژگی های اتاق و صاحب آن و دکوراسیون فضا در نوع پرده موثر است  و اتاق به اتاق باید متفاوت باشد. شاید انتخاب مناسب شما، پرده های کرکره ای یا بالا رونده باشند.

حفظ حریم و فضای شخصی در اتاق

یکی از پرطرفدارترین نوع پرده ای که شما می توانید پیدا کنید پرده هایی با پارچه شفاف هستند.اگر چه آن ها برای بسیاری از فضاها عالی هستند اما نمی توانند همیشه بهترین گزینه خرید باشند. زیرا اگر شما نیازمند مقدار اندکی حریم باشید نیاز دارید تا پرده هایی از نوع مات را انتخاب کنید.به عنوان مثال هرگز نباید پرده اتاق خواب ها شفاف باشند و می توانید برای این مکان ها از پوشش های مات استفاده کنید.

نور مورد نیاز برای فضای خود را تعیین کنید

هرگاه صحبت از پنجره می شود  هیچ عنصری مانند پرده و جنس آن بر روشنایی فضا تاثییر ندارد.پرده های کدر تر وزن سنگین تری دارند که باعث می شود نور کمتری به اتاق وارد شود و برای اتاق خواب گزینه مناسبی هستند مخصوصا برای اتاق هایی که دید مستقیم به طلوع یا غروب خورشید دارند که باعث می شود نور زننده ای وارد اتاق شود. پرده های با پارچه ظریف تر و نازک تر برای اتاق های افتاب گیر که نیاز به حریم کمتری دارد مناسب است و نور ملایم را از خود عبور می دهد که باعث می شود فضای دلچسب تری داشته باشید. این نوع پرده برای بیشتر فضاهای خانه می تواند گزینه مناسبی باشد.بنابراین اگر بدانید چه مقدار نور برای فضای خود نیاز دارید انتخاب نوع پرده برای شما آسانتر خواهد شد.

 

شما میتوانید برای خرید و دوخت پرده ارزان با جدیدترین مدلهای پرده با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *